Дата: 10.05.2022 15:58

Фото без опису   Рівненська сільська рада повідомляє, що на позачерговому засіданні сесії сільської ради від 29.04.2022 року прийнято рішення №20/6 «Щодо попередження загибелі бджіл при застосуванні пестицидів та агрохімікатів на території Рівненської сільської ради».

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою збереження бджіл, реєстрації та обліку, сільська рада вирішила:

1. Суб’єктам господарської діяльності, членам особистих селянських господарств при застосуванні засобів захисту рослин (пестицидів, агрохімікатів) для обробітку сільськогосподарських угідь та в разі посіву протруєного пестицидами насіння дотримуватися наступних вимог:

- забезпечити безумовне дотримання Державних санітарних правил (ДСП 8.8.1.2.001-98) Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві;

- перевозити протруєне насіння до місця сівби тільки в мішках із щільної тканини або в автонавантажувачах сівалок;

- висівати у ґрунт протруєне пестицидами насіння спеціальною технікою (сівалками) при мінімальних висхідних повітряних потоках;

- письмово повідомляти адміністрацію сільської ради/або старосту відповідного старостинського округу про дату, місце, метод і тривалість вказаних робіт, але не пізніше ніж за три доби до їх початку.

2. Секретарю сільської ради, спеціалістам відділу ЦНАП в старостинських округах протягом доби від надходження повідомлення інформувати населення та пасічників про дату, місце, метод і тривалість робіт із застосування засобів захисту рослин.

3. Пасічникам з метою попередження та уникнення отруєння бджіл пестицидами:

- проводити реєстрацію та паспортизацію пасік згідно з чинним законодавством;

- повідомляти адміністрацію сільської ради, або спеціаліста відділу ЦНАП у відповідному старостинському окрузі в разі перевезення (кочівлі) пасік;

- ізолювати бджіл у вуликах або вивезти пасіку в безпечне місце на визначений термін при отриманні повідомлення про запланований посів протруєним насінням та/або обробку сільськогосподарських культур засобами захисту рослин на відповідній територій.

4. При виникненні підозри на загибель бджіл внаслідок порушення правил застосування засобів захисту рослин утворити тимчасову комісію за участі представника сільської ради, спеціалістів Держпродспоживслужби області, заявника та представника підприємства (члена особистого селянського господарства), що здійснювало обробіток/посів, з метою організації роботи щодо здійснення обстеження пасіки, поля та відбору зразків для проведення подальших досліджень.

5. Забезпечити ознайомлення із зазначеним рішенням пасічників, суб’єктів господарської діяльності, членів особистих селянських господарств, що здійснюють застосування засобів захисту рослин (пестицидів, агрохімікатів) для обробітку сільськогосподарських угідь та посів протруєного пестицидами насіння.

6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на комісію з питань земельних відносин, сільського господарства, екології, розвитку суб’єктів підприємництва, торгівлі та побуту, інвестиційної та інтеграційної діяльності, зовнішньо-економічних зв’язків інфраструктури, транспорту, житлово-комунального господарства