Шановні користувачі, орендарі та власники земельних ділянок, що розташовані на території Рівненської територіальної громади

Дата: 09.08.2022 15:01

Повідомляємо вас про обов’язковість сплати земельного податку та орендної плати за землю!

Відповідно до ст. 266 Податкового кодексу України, розпочалася сплата земельного податку за 2022 рік. Так, відповідно п. 14.1.72. статті 14 Податкового кодексу України, земельний податок – це обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок, а також постійних землекористувачів, окрім пільгових категорій населення, визначених п. 281.1. ПКУ.

Для отримання інформації щодо податкового нарахування земельного податку просимо звертатися до землевпорядників :

• Мешканцям с. Рівне, с. Старовойтове – до Рівненської сільської ради;
  • Мешканцям с. Гуща, с. Миловань, с. Вишнівка, с. Підлісся – до Гущанського старостинського  округу;
  • Мешканцям с.Забужжя,  с. Новоугрузьке, с. Локутки, с. Вербівка –  до Забузького старостинського округу;
  • Мешканцям с. Столинські Смоляри, с. Гороховище, с. Будники, с. Рогові Смоляри – до  Столинсько - Смолярського старостинського округу;
  • Мешканцям с. Полапи, с. Сокіл – до Полапівського старостинського округу

або до податкової інспекції. Також списки податкового нарахування земельного податку передані по поштових відділень у старостинські округи Рівненської територіальної громади для оплати.

_____________________________________________________________________________

Додатково інформуємо вас ви маєте можливість  В ЕЛЕКТРОННОМУ КАБІНЕТІ платника податків отримати  доступ до сформованих податкових повідомлень-рішень

Для фізичних осіб - платників податків в Електронному кабінеті надано онлайн доступ до сформованих податкових повідомлень-рішень щодо сум нарахованих податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю.

Крім того, в режимі «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету платники податків - фізичні особи мають можливість переглянути дані щодо об’єктів рухомого та нерухомого майна, які є об’єктами оподаткування (земельні ділянки, житлові будинки, квартири, садові (дачні будинки), гаражі, легкові автомобілі тощо), відомості про які отримані з реєстрів інших державних органів та стосовно яких сформовані податкові повідомлення-рішення.

Також за необхідністю в Електронному кабінеті за допомогою сервісу «Стан розрахунків з бюджетом» фізичні особи можуть сплатити податки, збори, платежі та перевірити розрахунки сум податкових зобов’язань по таких податках.

Звертаємо увагу, що сервіс Електронний кабінет розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua.

­­­_____________________________________________________________________________

Шановні громадяни, для уникнення відповідальності у вигляді штрафу щодо невиконання покладених обов’язків згідно з чинним законодавством України необхідно провести оплату вчасно (тобто до 29.08.2022 року).

Оплату також можна здійснити в будь-якому відділенні банку, поштовому відділенні, самостійно через Інтернет.

Дякуємо за розуміння та своєчасну сплату.